Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı olduğumuz MNG kargo şirketinin gönderim yaptığı her bölgeye ürün teslimi yapılmaktadır. MNG kargonun gönderim yapmadığı bölgelerde özel bölge kapsamında haftanın belirli günlerinde ürün teslimi yapılır. Sitede ürün tedariğine dair verilen bilgi ve ücretler il ilçe merkezleri ve kargoların belirlediği mobil bölgelere yöneliktir. Bu bölgelerin dışındaki noktalarda tedarik hizmeti gecikme veya ek ücret talebi gerçekleşebilir.
Ürününüzü satın aldıktan sonra sistem siparişinize bir numara atar. Bu numarayı satın alma işleminiz sonrasında kayıtlı e-posta adresinize gönderilen sipariş onay e-postasından veya ”Hesabım-Siparişlerim” sayfasından da sipariş numaranıza ulaşabilirsiniz.
Siparişiniz tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra aynı gün kargoya teslim edilir.Siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra teslimat süreniz teslimat adresine göre değişiklik gösterebilir. Siparişinizin teslimat tarihini sitemizin ana sayfasındaki “Sipariş Takip” ve “Hesabım-Siparişlerim” sayfasından size gönderilen kargo takip numarası ile takip edebilirsiniz. Teslimat hakkında detaylı bilgiyi ilgili kargo firmasından alabilirsiniz.
Siparişinizin kargo durumunu sitemizin ana sayfasındaki “Sipariş Takip” ve “Hesabım-Siparişlerim” sayfasından size gönderilen kargo takip numarası ile takip edebilirsiniz. Teslimat hakkında detaylı bilgiyi ilgili kargo firmasından alabilirsiniz.
Kargo takip numaranız siparişiniz onaylandıktan sonra kayıtlı e-mail adresinize gönderilen iletide ve “Hesabım-Siparişlerim” bölümündeki ilgili siparişten temin edebilirsiniz.
Teslim edilmeyen ürünlerinizle ilgili sorularınızı sitedeki canlı chat butonu, 0850… numarasını arayarak veya info@alyapalsat.com mail adresine mail göndererek bize iletebilirsiniz. Sipariş temininiz ile ilgili bir sorun olduğunda ilgili siparişiniz temin edilene kadar bekletilebilir veya iptal edilebilir. İptal işleminden sonra iptali gerçekleşen bedel hesabınıza geri yatırılır.